Jak przygotować się do domowej sesji zdjęciowej?

by agatasuchwalko

Marzy Ci się rodzinna, domowa sesja z maluszkiem? Na Twoich zasadach, w Twoim domowym zaciszu. W znanym, przytulnym otoczeniu, mając pod ręką wszystkie niezbędne, dziecięce akcesoria. Bez presji czasu, bez obaw, że uleje, wyplami czy zgłodnieje. A wiesz, że to możliwe? Domowe sesje w duchu lifestyle odbywają się w Waszych czterech kątach, po to abyście czuli się przy aparacie jak najbardziej swobodnie.

Wiem, w głowie rodzą się kolejne obawy – czy moje mieszkanie nadaje się do takiej domowej sesji? Jak powinnam się do przygotować na sesję w domu?

Poradnik o sesji domowej

Spokojnie, umawiając się ze mną na zdjęcia, nie zostawię Cię z tymi pytaniami bez odpowiedzi. Po rezerwacji terminu naszej domowej sesji, otrzymasz ode mnie poradnik w formie ebooka ze wskazówkami jak przygotować mieszkanie, co założyć i jak przygotować maluszka do sesji domowej. Przed sesją poproszę Cię także o przesłanie mi zdjęć pomieszczeń, w których chcecie mieć zdjęcia. Pomoże mi to ocenić poziom światła i kąt jego padania, a także rozeznam się jaką kolorystykę macie we wnętrzach.

Pamiętaj też, że zawsze chętnie doradzę w doborze stroju na sesję. Podpowiem co dobrze wygląda na zdjęciach i co będzie pasować do Waszych wnętrz.

Mobilna garderoba dla maluszka – sesje rodzinne Gdańsk

Dla maluszka mam do dyspozycji mobilną garderobę z rozmiarami 56-86, zawierającą podstawowe ubranka, bez nadruków, w stonowanych barwach. Jeśli masz ochotę, możesz z niej skorzystać w czasie sesji. Przed przyjazdem do Was ustalimy, których ubranek potrzebujecie i zabiorę je ze sobą na sesję zdjęciową.

tata z córką podczas zabawy na sesji domowej

Naturalne sesje zdjęciowe w domu

Pamiętaj proszę, że Twój dom to nie katalog Ikea, w nim dzieje się życie i to je przychodzę fotografować. Nie oczekuję, że zastanę idealnie wysprzątane mieszkanie, bo nie przychodzę po to, aby robić test białej rękawiczki. Wiem jak to jest, gdy ma się małe dzieci – bałagan robi się sam, a efektów sprzątania często nie widać już po kilku minutach od zakończenia porządków. W razie potrzeby chętnie pomogę Wam ogarnąć bibeloty, które mogą przeszkadzać mi na zdjęciach, a część rzeczy, możemy zawsze wynieść do łazienki.

Nie obawiaj się też niewielkiego metrażu – sesję domową wykonywałam również w 30 metrowej kawalerce, więc uwierz, każde wnętrze nadaje się do zdjęć. Pamiętaj, meble, ściany – to tylko tło do Waszych czułych gestów i pełnych miłości spojrzeń.

Poza poradnikiem, przed sesją prześlę Ci też ankietę z pytaniami o Was. Będzie mi bardzo miło, jeśli będę mogła chociaż troszkę poznać Was jeszcze przed naszym spotkaniem. Zapytam o to, czy Waszego maluszka męczą kolki, czy płacze przy odkładaniu, jakie pozycje noszenia najbardziej lubi, jak zachowują się dzieci w stosunku do obcych, jakie zabawy lubią. Zapytam także, czy masz w głowie jakieś kadry, które chciałabyś wspólnie stworzyć, w jakich pokojach chciałabyś mieć zdjęcia, czy karmisz piersią i chciałabyś uwiecznić ten moment na fotografiach.

I na koniec przypomnę, że jestem z Gdańska i fotografuję przede wszystkim na terenie Trójmiasta. Jeśli mieszkasz w Gdyni lub Sopocie, to przyjadę do Ciebie do domu bez dodatkowych kosztów dojazdu. Jeśli mieszkasz nieco dalej – daj znać – ustalimy szczegóły.

Myślisz o naturalnej sesji zdjęciowej w domu?

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą!

OFERTA – SESJE RODZINNE

KONTAKT

Zobacz także: